Wzory curriculum vitae

Wybierz odpowiedni wzór dla siebie

Tworząc własne CV należy pamiętać nie tylko o treści, jaką chcemy przekazać osobie rekrutującej, ale również o jego strukturze i wyglądzie. Poszczególne elementy CV powinny znajdować się w określonych miejscach, zgodnie z przyjętymi ogólnie zasadami, o których możesz poczytać na stronie porady Curriculum Vitae.

Dane personalne jak imię, nazwisko, wiek czy adres powinny znajdować się w górnej sekcji dokumentu. Podobnie sprawa ma się z wstawieniem zdjęcia. Samo zdjęcie jednak nie jest konieczne w CV. Na pewno warto je zamieścić, jeśli aspirujemy na stanowisko związane z bezpośrednim kontaktem z klientem np. sprzedawca, kelner itp. W przypadku, gdy starasz się o stanowisko grafika lub projektanta można zbudować CV jest inny niecodzienny sposób i już w procesie rekrutacji pokaż swoją kreatywność. Wciąż należy jednak pamiętać o czytelności.

Od tego jak wygląda nasze CV bardzo często zależy czy osoba rekrutująca osoba w ogóle się nami zainteresuje. Przy natłoku wielu chętnych, często bywa, że wybierane są CV, które w jakiś sposób się odznaczają na tle innych są ciekawe. Tworząc swoje CV warto się zastanowić nad rozmiarem czcionek ich krojem czy choćby kolorystyką. Przez chwile poczuj się jak rekruter i zastanów się czy zaprosiłbyś siebie na rozmowę kwalifikacyjną.

Poniżej znajdziesz przykładowe szablony CV do pobrania w formacie .DOCX zupełnie za darmo, dzięki czemu edycja wzoru jest możliwa dla każdego. Jednak, jeśli twoje umiejętności w zakresie pakiety biurowego nie są najwyższych lotów, lub po prostu nie masz na to czasu. Przejdź do naszego kreatora CV i wygeneruj dokument w szybki i przyjemny sposób.